BU KURBAN KARDEŞLİĞE HİSSEDAR OL

Yurt Dışı Kurban, Kurban Bayramı, Kurbanlık Fiyatı, Yurt Dışı Kurban Fiyatı, Kurban Bedeli

Bu Kurban Kardeşliğe Hissedar Ol

Kurban dayanışmanın ve paylaşmanın simgesidir. Bereketinin ve lezzetinin sırrı ise paylaşılmasında gizlidir. Yurt dışında iyiliğe susamış gönüller sizlerden hatırlanmayı bekliyor. Çorak topraklarda, iyiliğe susamış gönüllerde, hatırlanmaya dair bir umut bekleyen yüzlerde, sıcak bir tebessümün hissedarı ol!

Kardeşliğe Hissedar Ol” sloganı ile bu yıl da yurtdışında kurban bağışlarınızı mazlum coğrafyalardaki kardeşlerimize ulaştırmaya devam ediyoruz. Kurban vekaletlerinizi alan gönüllülerimiz yüklendikleri büyük vazife ile kurban kesimlerini gerçekleştirmektedir. Kesilen kurban etleri büyük bir hassasiyetle ihtiyaç sahiplerine, gönüllülerimiz tarafından bizzat dağıtılmaktadır. Vekalet usulüyle bağışlanan kurbanların, bağışçıların ismi okunarak çekilen kesim görüntülerini, bayram sonrasında Whatsapp aracılığı ile tüm bağışçılarımıza ulaştırıyoruz.

Yurt Dışı Kurban, Kurban Bayramı, Kurbanlık Fiyatı, Yurt Dışı Kurban Fiyatı, Kurban Bedeli

Yurtdışı Kurban Fiyatı Ne Kadar?

Bu yıl yurt içine ek olarak 5 ülkede kurban organizasyonu gerçekleştiriyoruz. 2022 Kurban organizasyonunda Yurt Dışı Hisse Bedeli İçin 1300 TL’dir.

Yurt Dışı Kurban, Kurban Bayramı, Kurbanlık Fiyatı, Yurt Dışı Kurban Fiyatı, Kurban Bedeli

Nasıl Kurban Bağışı Yapabilirim?

Kurban bağışınızı tebessum.org.tr sitesinden online olarak, ilgili hesap numaralarına EFT/havale yoluyla, şube merkezlerinden ya da 0216 443 4331 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alarak yapabilir, Whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Afrika’da bir tebessüm olabilirsiniz.

Kurban Organizasyonu Nasıl Yapılıyor?

Kurban bağışı için derneğimize ulaşan bağışçılarımızın iletişim bilgileri, hissedar bilgileri ve vekaletleri alınarak sistemimize ekleniyor. Önceden belirlediğimiz ülkelerde derneğimiz hayvanların alımını ve kesimi yapılacak bölgelere sevkini gerçekleştiriyor. Bayramdan 2-3 gün önce yurtdışına giden ekiplerimiz kesimi yapılacak olan hayvanların İslami kontrollerini yaparak kesime uygun zemini oluşturuyorlar.

Ekiplerimiz Bayram günü bayram namazından sonra, önceden belirlenmiş yerlere giderek video çekimi eşliğinde vekalet usulüyle 1 büyükbaş hayvana 7 hisse olacak şekilde bağışçılarımızın isimlerini okuyarak kurban kesimlerini gerçekleştiriyorlar. Kurban kesimi sonrasında kasaplar profesyonel olarak yüzme ve parçalama işlemlerini gerçekleştiriyor. Parçalanan etler bir noktada toplanarak karıştırılıyor ve 3-5 kg arasında, aile nüfusuna göre adil bir şekilde ekiplerimiz tarafından dağıtımı gerçekleştiriliyor.

Yurt Dışı Kurban, Kurban Bayramı, Kurbanlık Fiyatı, Yurt Dışı Kurban Fiyatı, Kurban Bedeli

Yurtdışı Kurban Caiz Mi?

Yurt dışı kurbanlık bağış 2022 çalışmaları kapsamında 11 yıldır istikrar, güven, hassasiyet ve tecrübesiyle vacip kurban organizasyonu gerçekleştiren Tebessüm Derneği, Türkiye ve dünyanın çeşitli yerlerinden bağışlanan kurbanları İslami usul ve kaidelere göre keserek, pay edip dağıtıyor. Kurban mal ile yapılan bir ibadettir. Mal ile yapılan ibadetlerde vekalet caizdir. Dolayısıyla kişi kurbanını bizzat kesebileceği gibi vekalet yoluyla başkasına da kestirebilir. Vekalet, sözlü veya yazılı olarak ya da telefon, internet, faks ve benzeri iletişim araçları vasıtasıyla verilebilir. Vekil tayin edilen kişi veya kurum aldığı vekaleti gereği gibi yerine getirmelidir.

Kurbanda önemli olan, kişinin niyetinin Allah için olması ve kurbanın kendisi adına kesilmesidir. Dolayısıyla kurbanın yurt dışında kesilmesinde bir sakınca bulunmamaktadır. Kurban fiyatlarının kesilen ülkeye göre az veya çok olması bu durumu değiştirmez."

Yurt Dışı Kurban, Kurban Bayramı, Kurbanlık Fiyatı, Yurt Dışı Kurban Fiyatı, Kurban Bedeli

Afrika'da Kurbanlar Yoksul ve Mazlum Kardeşlerimize Dağıtılıyor

Günümüzde yoksulluk ve kıtlığın 1,5 milyar insanı etkilediği Afrika’da birçok insan seneden seneye et yiyebiliyor. Yıl boyunca kurban bereketinin sürmesi için insani yardım faaliyetlerinde bulunan Tebessüm Derneği, hayırseverlerin yurt dışı adak bağışı ile birlikte akika ve şükür kurbanlarını ihtiyaç sahibi ailelerine ulaştırıyor. Siz de çeşitli nedenlerle hayatın yokluk ve yoksulluk zorluğunu yaşayan Afrika’daki Müslüman kardeşlerinizi Kurban Bayramı’nda sevindirebilir, kurbanınızı Tebessüm Derneğine teslim ederek kardeşinizi mutlu edebilirsiniz.

Yurt Dışı Kurban, Kurban Bayramı, Kurbanlık Fiyatı, Yurt Dışı Kurban Fiyatı, Kurban Bedeli

Kesim Sonrasında Bağışçılar Nasıl Bilgilendiriliyor?

Bayramın 1. günü ve 2. günü kesilen hayvanların listesi ekiplerimiz tarafından merkezimize ulaştırılıyor.
Kurbanı kesilen bağışçılarımıza kısa mesaj ile “Kurbanınız kesilmiştir, Şükür namazınızı eda edebilirsiniz” mesajı gönderiliyor.
Ekiplerimiz Türkiye'ye kesim videolarını gönderdikten sonra bütün bağışçılarımıza isimlerinin okunduğu kurban kesim videosu Whatsapp aracılığı ile gönderiliyor. Kurbandan artan miktar olduğu takdirde Tebessüm Derneğimizin hizmetlerinde kullanılacaktır.

Sizler de bu tebessüme ortak olun...