BU RAMAZAN TEBESSÜM OLSUN


 

BU RAMAZAN TEBESSÜM OLSUN

Kahramanmaraş merkezli depremler, ülkemizi derinden sarstı ve milyonlarca insanı dolaylı yoldan etkiledi. Bu süreçte 47 binden fazla vatandaşımız vefat etti. Ramazan ayında depremden etkilenen şehirlerimizde vatandaşlarımıza destek olmaya devam edeceğiz. Tebessüm Derneği olarak 13. kez Ramazan ayını karşılama heyecanı içerisindeyiz. Her yıl olduğu gibi bu yıl desteklerinizle daha fazla ihtiyacımız var. Yurt içinde daha çok ihtiyaç sahibine ulaşarak Ramazan ayının bereketini ve güzelliğini daha da fazla hissetmek istiyoruz. Desteğinizle, zor günlerinde yalnız bırakmadığımız depremzedelerin yanında olmaya devam edelim, kalpten kalbe bir Ramazan’la yüzler tebessüm olalım.

Sahur Paketi (Deprem Bölgesi)

Çadır kentlerde yaşayan vatandaşlarımızın yalnızlığını ve zorluğunu paylaşmak, onlarla birlikte sahur yapmak ve dayanışma içinde olmak için sahur paketleri dağıtıyoruz. Desteğinizle, zor günlerinde yalnız bırakmadığımız depremzedelerin yanında olmaya devam edelim.

İftar Sofraları (Yurt Dışı)

ÜLKE İFTARLARI
Yoksulluk günümüzde çağımızın en büyük sorunu haline gelmiştir. Öyle ki bazı ülkelerde yiyecek yemek, içecek su bile bulunamamaktadır. Tebessüm Derneği olarak yoksulluk içinde ve ihtiyaç sahibi bir çok kardeşimize Ramazan ayında iftar dağıtımı yaparak yardım eli uzatıyoruz. Bu Ramazan'da Yemen, Gazze, Arakan ve Somali'de iftar organizasyonları yapıyoruz. Sizler de bağış yaparak siz de ihtiyaç sahibi kardeşlerimize el uzatabilirsiniz.

YETİMHANE İFTARLARI
Afrika'da başta yetimhaneler ve eğitim merkezleri olmak üzere çocukların ve gençlerin olduğu yerlerde her akşam bir hayırseverimizin bağışlarıyla iftar yemeği dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Hayırseverlerimizin bağışlarıyla hazırlanan yemekler iftar sofrasında o yetimhanede ve/veya eğitim merkezinde kalan çocuklarımıza ve gençlerimize ikram ediliyor.

YETİMHANE İFTARLAR HANGİ BÖLGEDE DAĞITILIYOR?
Emanetleriniz olan iftarlarınızı, Çad'da sofralar kurarak yetimlerin yüzlerinde tebessüm oluyoruz.

Kumanya (Yurt İçi)

Ramazan ayı ile desteklerimizi arttırıyor bağışladığınız kumanyaları deprem bölgelerinde ve yurt genelinde dağıtıyoruz. 

Zekât & Fitre Yardımları (Yurt İçi)

Zekat Nedir?
Müslüman olan zenginlerin ellerindeki değerlerden, ihtiyaç sahiplerinin hakkı olduğu kabul edilen kısma ve bu ibadete zekat denir. Verilmesi gerekliliği ayet ve hadis ile sabittir. Zekat kişinin malının kırkta birine tekabül eder. Zekat ne zaman verilir? Zekat, kişinin borcundan ve doğal ihtiyaçlarından fazla nisap miktarı artırıcı mala sahip olması ve bu malının üzerinden bir yıl geçmesiyle mükellef hale gelmiş olur. Ramazan ayının feyiz ve bereketini yaşamak için, infak ve ibadetin yoğunluk kazandığı bu ayda zekat vermek tercih ediliyor . Zira zekat vermek için belirli bir zaman olmadığı gibi istenildiği zaman veya Ramazan ayında da zekat verilebiliyor.

Zekat Bağışı İçin Tıklayınız

Fitre Nedir?
Fitre, oruç tutan her Müslümanın Ramazan ayında verdiği bir sadakadır. Sizler de bağışlayacağınız fitrenizle bu Ramazan öncelikle ülkemizde, daha sonra kriz bölgelerinde yaşayan Müslüman kardeşlerimize Tebessüm Derneği aracılığıyla ulaştırabilir. onların hayatlarını değiştirebilirsiniz. Fitre miktarımız olan 70 TL ile bir kişi, bir günlük gıda ihtiyacını karşılanıyor.

Fitre Bağışı İçin Tıklayınız

Bayramlık (Deprem Bölgesi)

Tebessüm Derneği olarak her bayram olduğu gibi bu bayram da bayramlık dağıtıyoruz. Deprem bölgesindeki binlerce ihtiyaç sahibi çocuğa bayramlık kıyafet yardımında bulunuyoruz.

Deprem bölgesinde hayırsever bağışçılarımızın desteğiyle bayramlıklar hediye ediyoruz. Yardıma muhtaç çocuklarımızın bayramlık hediyelerine kavuşmasına vesile olarak yüzlerinde tebessüm olabilir, bayrama mutluluk içinde girmelerini sağlayabilirsiniz.