Faaliyetler

Kurban

Bağış Yap
Bağış Yap

Bu Kurban Kardeşliğe Hissedar Ol

Kurban dayanışmanın ve paylaşmanın simgesidir. Bereketinin ve lezzetinin sırrı ise paylaşılmasında gizlidir. Yurt içinde ihtiyaç sahibi gönüller sizlerden hatırlanmayı bekliyor. Umutla bekleyen yüzlerde, sıcak bir tebessümün hissedarı ol! Yurt içi kurban bağışı Tebessüm Derneği tarafından İslami kurallara uygun olarak dernek yetkilileri denetiminde kesilip, bir bütün olarak değerlendirilerek ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılıyor. Kurbanlarınızın kesim videoları da sizlere ulaştırılıyor. Bu sayede bağışladığınız kurbanlarınızın sorunsuz kesildiğini gönül rahatlığı ile görebiliyorsunuz. Yapacağınız her bağış bir aileyi bir çocuğun tebessümüne ve onların mutluluk sebepleri olabilirsiniz. 

Yurt İçi Kurban Fiyatı Ne Kadar?

Bu yıl yurt içinde kurban organizasyonu gerçekleştiriyoruz. 2022 Kurban organizasyonunda Yurt İçi Küçük Baş Kurban Bedeli  3.000 TL’dir.

Nasıl Kurban Bağışı Yapabilirim?

Kurban bağışınızı tebessum.org.tr sitesinden online olarak, ilgili hesap numaralarına EFT/havale yoluyla, şube merkezlerinden ya da 0216 443 4331 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alarak yapabilir, Whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Bir tebessüm olabilirsiniz.

Kurban Organizasyonu Nasıl Yapılıyor?

Kurban bağışı için derneğimize ulaşan bağışçılarımızın iletişim bilgileri, hissedar bilgileri ve vekaletleri alınarak sistemimize ekleniyor. Derneğimiz hayvanların alımını ve kesimi yapılacak bölgelere sevkini gerçekleştiriyor. 

Ekiplerimiz Bayram günü bayram namazından sonra, önceden belirlenmiş yere giderek video çekimi eşliğinde vekalet usulüyle 1 küçük baş hayvan olacak şekilde bağışçılarımızın isimlerini okuyarak kurban kesimlerini gerçekleştiriyorlar. Kurban kesimi sonrasında kasaplar profesyonel olarak yüzme ve parçalama işlemlerini gerçekleştiriyor. Parçalanan etler bir noktada toplanarak karıştırılıyor ve 3-5 kg arasında, aile nüfusuna göre adil bir şekilde ekiplerimiz tarafından dağıtımı gerçekleştiriliyor.

Kesim Sonrasında Bağışçılar Nasıl Bilgilendiriliyor?

Bayramın 1. günü ve 2. günü kurbanı kesilen bağışçılarımıza kısa mesaj ile “Kurbanınız kesilmiştir, Şükür namazınızı eda edebilirsiniz” mesajı gönderiliyor. Bayramın 2. ve 3. günü bütün bağışçılarımıza isimlerinin okunduğu kurban kesim videosu Whatsapp aracılığı ile gönderiliyor. Kurbandan artan miktar olduğu takdirde Tebessüm Derneğimizin hizmetlerinde kullanılacaktır.

Bağış Yap

BAYRAM HARÇLIĞI

Başta yetimlerimiz olmak üzere ihtiyaç sahibi bütün çocuklarımıza, bayramı hoş bir şekilde karşılayabilmeleri için kendileri gibi küçük harçlıklar teslim ediyoruz.