Faaliyetler

Kurban

Bağış Yap

Adak- Akika- Şükür Kurbanı

Tebessüm Derneği olarak; 12 ay boyunca Adak, Sadaka, Akika ve Şükür kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Bize emanet ettiğiniz kurban bağışlarınız Afrika’daki köylerde, yetimhane ve medreselerde bir ziyafete dönüşüyor. 

Yurt dışı küçük baş bedeli 1300 TL’dir.
Yurt içi küçük baş bedeli 2500 TL’dir.

NASIL BAĞIŞ YAPARIM?

Online bağışta veya banka aracılığıyla yaptığınız bağışlarda açıklamaya kurbanınızın türünü (Adak/Akika/Şükür/Sadaka), kurbanınızın kesilmesini istediğiniz kişinin adını ve iletişim bilgilerini yazmanız gereklidir.

Her zaman kurban bağışı yapabilir miyim? 

Evet, yılın istediğiniz vakti kurbanınızı ihtiyaçlı bölgelerde kestirebilirsiniz. 

Kurbanım kimin adına kesilir? 

Kurbanı bir başkasının adına kestirmek istiyorsanız açıklamaya yazmanız gereklidir. Eğer açıklamada özellikle bir isim belirtmezseniz kurbanınız bağışçı adıyla kesilir. 

Kurbanım hangi ülkede kesilir?  Kurbanımın kesileceği ülkeyi tercih edebilir miyim? 

Kurbanınızın kesileceği ülke dönemsel ve bölgesel ihtiyaçlara göre ekibimiz tarafından belirlenmektedir. 

Kurbanım nasıl kesilir ve kimler faydalanır? 

Kurbanınız ekiplerimizin gözetiminde İslami usullere uygun olarak kesilir. Pay edilen etler yetimhanelerde ve ihtiyaçlı köylerde dağıtılır. 

Kurbanımın kesildiğine dair video gönderiyor musunuz? 

Evet, kurbanınız kesilirken video kaydı alınır. Videonuz bağışınızı yaptıktan sonra en kısa süre içerisinde bağışçı irtibat numarasına whatsapp üzerinden gönderilir.

Bağış Yap

BAYRAM HARÇLIĞI

Başta yetimlerimiz olmak üzere ihtiyaç sahibi bütün çocuklarımıza, bayramı hoş bir şekilde karşılayabilmeleri için kendileri gibi küçük harçlıklar teslim ediyoruz.