Faaliyetler

Ramazan

Bağış Yap

BAYRAMLIK

Her çocuğun hayalidir bayram günü yeni ve temiz kıyafetlerini giyerek dolaşmak. İstedik ki çocuklar bayram sabahlarına buruk uyanmasınlar. Bu sebeple her yıl dini bayramların hemen öncesinde, yurt içinde ve yurt dışındaki binlerce ihtiyaç sahibi çocuğa bayramlık kıyafet yardımında bulunuyoruz. Bir bayramlık bedeli 300TL.

Bağış Yap

Ramazan İftarları

Afrika'da başta yetimhaneler ve eğitim merkezleri olmak üzere çocukların ve gençlerin olduğu yerlerde her akşam bir hayırseverimizin bağışlarıyla iftar yemeği dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Hayırseverlerimizin bağışlarıyla hazırlanan yemekler iftar sofrasında o yetimhanede ve/veya eğitim merkezinde kalan çocuklarımıza ve gençlerimize ikram ediliyor.

İFTARLAR HANGİ BÖLGELERDE DAĞITILIYOR?

Emanetleriniz olan iftarlarınızı, Çad, Nijer, Arakan, Gazze, Pakistan, Yemen ve Tanzanya ülkelerinde sofralar kurarak yetimlerin yüzlerinde tebessüm oluyoruz.

Bir kişi iftat bedeli 40TL.

Toplu iftar bedeli 1500TL.

Bağış Yap

ÇOCUK KUMANYASI

Ramazan Bayramı'ndan hemen önceki günlerde, kendilerine bayramlık kıyafet yardımı götürdüğümüz çocuklarımıza çikolata, bisküvi vb. gıdaların olduğu çocuk kumanyası kolisi hazırlıyoruz. Çocuklarımız kendilerine özel olarak hazırlanan bu kolileri görünce hem çok mutlu oluyorlar hem de hayırseverlerden gelen bu tatlı hediyeler ile bayramı mutlu şekilde karşılıyorlar.

Bağış Yap

BAYRAM HARÇLIĞI

Başta yetimlerimiz olmak üzere ihtiyaç sahibi bütün çocuklarımıza, bayramı hoş bir şekilde karşılayabilmeleri için kendileri gibi küçük harçlıklar teslim ediyoruz.