Faaliyetler

Projeler

Bağış Yap


En Fakir Ülke Olan Çad'da Su Kuyuları Açıyoruz.

Gerek kuraklık gerekse de sömürgecilik nedenleriyle Afrika’da ciddi boyutta temiz su sıkıntısı yaşanmaktadır. Temiz su eksikliği nedeniyle her yıl binlerce çocuk ve yetişkin hayatını kaybetmektedir. Yüzbinlerce insan temiz suya ulaşabilmek için her gün 40-45 derece sıcaklık altında onlarca kilometre yol yürümek zorunda kalmaktadır. Suya hasret topraklarda yaşam mücadelesi veren mazlumlar için su kuyuları açmaya devam ediyoruz.

Takip Süreci

Su kuyusu yer belirleme, ihtiyaç tespiti, fizibilite ve denetim çalışmaları Türkiye’den bölgelere gönderilen uzman ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır.

Bilgilendirme

Her yıl ekiplerimiz açmış olduğumuz kuyuları ziyaret etmekte ve bağışçılarımıza kuyuların son durumunu gösteren resim video ulaştırılmaktadır.


 


 

Sizler de mazlum coğrafyalarda SU olun, umut olun!

Bağış Yap
 
 
Hayallerİ Resmetmek

Okulda öğretmenlerinin onlara "herhangi bir konuda resim çalışması yapıyoruz" diyerek çizdirdiği resimler gibi biz de hayallerini çizmelerini çocuklardan istedik.

Resİmlerİn Yayınlanması

Çocuğun kısa bir biyografisi ve çizilen resim, ekibimiz tarafından yazılan açıklama makalesiyle birlikte yayınlanır ve bu hayalin gerçekleşmesi için gerekli olan nakdi bağış tutarı ilan edilir.

Hayalİ Gerçekleştİrme

Sayfamız üzerinden kredi kartıyla güvenli bir şekilde bağış tutarının tamamı veya bir kısmı gerçekleştirilebilir. İşlem tamamlandığında "Gerçekleşmiş Hayaller" bölümünden ilgili hayal görülebilir. İsteyen bağışçılarımız bankadan veya ayni bağış olarak da bağışlarını bize ulaştırabilir.

İYİLİĞİN SÜREKLİLİĞİ

Son olarak; bu projemizi diğer insanların da faydalanması adına sosyal ağlarda ve çevrenizde duyurarak bize destek olabilirsiniz. Hem iyiliğe katılabilir hem de davet edebilirsiniz.

Çocuksu Hayaller projemiz ile ihtiyaç sahibi çocuklarımızın hayallerini gerçekleştiriyor ve onların yüzünde tebessüm oluşmasına vesile oluyoruz.

Hayallerini maddi ve manevi şartlar nedeniyle dile getiremeyen çocuklarımızdan hayallerini resmetmelerini istedik. Ekiplerimizce durum tespiti yapılan gelir düzeyi düşük bölgelerdeki ilkokul öğrencilerine "Şu an en çok istediğiniz şey nedir?" sorusunu sorduk ve bu sorunun cevabını da resim çizerek bize anlatmalarını istedik. Gelen resimleri üzerinde herhangi bir değişiklik yapmadan sayfamız üzerinden buluşturmaktayız.

  Sizler de bir çocuğumuzun hayalini gerçekleştirerek yüzlerinde tebessüm oluşmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için bağışlarınızı ister ayni olarak isterseniz de nakdi olarak bizlere ulaştırabilirsiniz. "Bir Hayali Nasıl Gerçekleştirebilirim?"

İsterseniz sitemizin ana sayfasından isterseniz de üstteki Çocuksu Hayaller menüsünden Gerçekleşecek Hayaller bölümüne girerek resmedilmiş hayalleri görüntüleyebilirsiniz. Resmini gördüğünüz bir çocuğun hayalini gerçekleştirmek için resmin yanındaki "Hayali Gerçekleştir" butonuna bastığınızda karşınıza ayni yada nakdi olarak iki seçenek gelecektir. İlk seçenek "Nakdi Bağış"tır. Bu seçenekte bağışınızı isterseniz derneğimizin banka hesabına havale/eft olarak, isterseniz de kredi kartınızla sayfa üzerinden güvenli bir şekilde anında aktarabilirsiniz.

Dikkat: Banka hesaplarımıza gönderilen bağışlar için açıklama bölümüne seçtiğiniz çocuğun adını ve soyadını yazmanızı rica ediyoruz.

Kampanyamıza katılabileceğiniz ikinci seçenek ise "Ayni Bağış"tır. Formdan Ayni Bağışı  seçtiğiniz takdirde resimde görülen hayali kendiniz satın alıp derneğimize kargo ile göndererek veya elden teslim ederek hayalin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Ayni bağışları alıcı ödemeli olarak göndermeyiniz. Bu şekilde gönderilen kargolar teslim alınmayacaktır.

DİKKAT: Hediye edilecek ürünleri satın alırken garantisiz ve sağlığa zararlı olma şüphesi bulunan ürünler seçmemeye lütfen dikkat ediniz.

Projemize maddi ve manevi destek veren tüm bağışçılarımıza yürekten teşekkür ediyor, hep birlikte binlerce çocuğun yüzünde tebessüm olmayı temenni ediyoruz.

 
Bağış Yap

Süt Keçisi Projesi

Afrika'daki ihtiyaç sahibi ailelerin yaşam standartlarını yükseltebilmek adına her aileye beşer adet Süt Keçisi yardımında bulunulmaktadır. Keçi sahibi olan aileler, uzun bir süre boyunca gerekli olan süt ihtiyacını bu keçilerden sağlamakta ve ilerleyen zamanlarda daha fazla keçiye sahip olabilme imkanına da kavuşmaktadırlar.

 

Bir süt keçisi bağış bedeli 65 Euro, bir ailenin tüm süt keçilerini karşılamak için gerekli olan bağış bedeli 325 Euro'dur.

Bağış Yap

Köy Okulu Yardım Projeleri

Tebessüm Derneği Gençlik kolları tarafından organize edilen “Köy Okulları Yardım Projesi” kapsamında köy okullarının tadilat, boya, malzeme ihtiyaçları ve öğrencilerinin giyim, kırtasiye ihtiyaçları karşılanmaktadır. Gençlik kollarımız tarafından önceden tespiti yapılan köy okullarında yine gençlik kollarımız tarafından tadilat işleri ve boya işleri yapılmaktadır. Projenin sonunda yeni hale getirilen okullarda öğrenciler için etkinlikler düzenlenmekte ve öğrencilere hediyeler verilmektedir.

Bağış Yap

Bir Hayat Kurtar Projesi

Bir Hayat Kurtar Projesi ile siz de umudunu kaybetmişlerin umudu olun...

Zorluklar ve yokluklar karşısında pes edenlerin ellerinden tutun...

Yeni bir başlangıç yaparak, yeniden hayata tutunmalarına destek olun.

Küçük yardımlarla siz de bir hayat kurtarın.

Bağış Yap

Tebessüm Kart Projesi

İlkokul ve ortaokul çağındaki ihtiyaç sahibi çocuklarımızın gündelik gıda ve hizmet ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için başlatılan bu projede, çocuklarımızın Tebessüm Kart ile anlaşmalı işyerlerinden ücretsiz olarak hizmet almaları sağlanmaktadır. Pilot bölge olarak seçilen İstanbul Anadolu yakasında başlayan projemizin, ilerleyen dönemlerde genişleyerek ülke çapında uygulanabilir bir proje haline gelmesi hedeflenmektedir.

Bağış Yap

Kalıcı Projeler

Mazlum coğrafyalarda yokluk içerisinde yaşam mücadelesi veren kardeşlerimize kalıcı projeler yaparak hayat standartlarını yükseltmek için çaba gösteren derneğimiz, başta Afrika olmak üzere birçok bölgede Derslik, Mescit, Konut, Su Kuyusu vb. yapılaryapmaya devam ediyor. Açılan mescit ve dersliklerin verimli kullanılabilmesi için yerel partnerler aracılığı ile imam ve öğretmen istihdamı sağlanmaktadır.