Süt Keçisi Nedir?
Afrika'daki ihtiyaç sahibi ailelerin yaşam standartlarını yükseltebilmek adına, 4 dişi ve 1 erkek olmak üzere toplamda 5 adet süt keçisi yardımında bulunuyoruz. Bu süt keçileri, ailelere uzun bir süre boyunca gerekli olan süt ihtiyacını karşılamalarında yardımcı olacak ve zaman sütlerini satarak gelir elde edebilecekler. Yaklaşık 1-2 yıl içinde her aile, verdiğimiz beşer adet süt keçisi sayesinde keçi sayısını yirmiye çıkarıyor. Bu süre zarfında ailelerin keçi sayılarını kontrol ediyor, satışına ve kesimine izin vermiyoruz. Keçi sayısı yirmiye ulaşan aileler, ikişer adet süt keçisini bizlerin denetiminde diğer ihtiyaç sahibi ailelere hediye ediyor. Bu şekilde bir süt keçisi zinciri oluşturarak yüzlerce ailenin geçimini sağlamasını hedefliyoruz. Keçi sayısı minimum yirmi olmak üzer keçi satışı yaparak gelir elde edebilirler.

Süt Keçisi Kimlere Veriyoruz?
Süt keçisi bağışı, Afrika Çad'daki ihtiyaç sahibi ailelerin yaşam standartlarını yükseltebilmek adına gerçekleştiriyoruz. Bu bağlamda, özellikle gelir düzeyi düşük veya hiç geliri olmayan aileleri tercih ediyoruz. Geçimini süt üretimi ve süt keçisi satışı olarak yapabilecek aileler önceliğimiz.

Süt Keçisi Bağışı Ne Zaman Yapılır?
Süt keçisi projesi toplu olarak gerçekleştirdiğimiz bir projedir. Bu nedenle kişiler 365 gün içerisinde istedikleri bir günü belirleyerek bağışta bulunabilirler. Böylelikle gönderdikleri paralarla süt keçisi alınarak keçi sahibi olması gereken ve kendi geçimini sağlamaya ihtiyaç duyan ailelere teslim edilir.

Süt Keçisi Bağışının Ulaşma Durumu Nasıl Öğrenilir?
Yapılan süt keçisi bağışlarının ulaşma durumu bağışta bulunan kişilere gönderilen video ve fotoğraf kayıtları öğrenilebilir. Video kayıtları süt keçisinin dağıtım aşamasının görülmesini sağlar ve böylelikle bağışta bulunan kişiler gönderdikleri paranın kimlere ulaştığını öğrenebilirler.

Teşekkür Ederiz

Bağışlarınız, dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürüyor.
x