Gündem

İdlib’e Tebessüm Ol

  • 25.01.2020
  • Haber

Yurtiçinde ve yurtdışında nerede bir zulüm, doğal afet ve mazlum insan varsa onların yardımına koşan Tebessüm Derneği olarak bombaların yağdığı İdlib’de insani yardım faaliyeti gerçekleştirdik.

Sınır komşumuz Suriye’de senelerdir devam eden iç savaşın şartları gün geçtikçe artıyor. Türkiye sınırımıza komşu olan İdlib’de Rus ve Suriye rejiminin saldırılarından dolayı insanlık dramı yaşanıyor.

Türkiye'nin dört bir yanındaki hayırsever vatandaşlarımız tarafından gönderilen acil yardım emanetlerini İdlib'e ulaştırdık.

İçerisinde temel gıda maddelerinin, çocuk maması, süt ve bezlerinin olduğu kumanya ve temizlik paketleri, çocuklar için bot, mont, kaban ve battaniye malzemelerinden oluşan 60 tonluk acil insani yardım bölgedeki kardeşlerimize ‘tebessüm’ oldu.

“İdlib’e Tebessüm Ol” kampanyası hakkında bilgi veren Tebessüm Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Furkan Albayrak, İdlib’de büyük bir insanı dramın yaşandığını ve buraya bağışta bulunan tüm hayırseverlerimize teşekkür etti. Albayrak “Rus uçaklarının her daim keşif uçuşu yaptığı ve bombaladığı Suriye'nin İdlib şehrindeyiz. Burada büyük bir insanlık dramı yaşanıyor. Kardeşlerimiz aç, barınaksız ve çaresiz durumda bizlerden gelecek yardımları bekliyorlar. Hayırseverlerimizin bağışlarıyla temin ettiğimiz gıda, giyecek ve barınma malzemelerinden oluşan 60 tonluk yardımımızı İdlib'in kuzey bölgelerine kaçan mazlumlara teslim ettik. Savaş bölgesinde kimsesiz kalan çocuklarımız için buradaki yetimhaneleri ziyaret edip onların yüzünde tebessüm olduk. Burada zor şartlar altında yaşayan mazlum kardeşlerimizin çaresizliğine bir nebze de olsa çare olmak istedik. İnşallah bu bölgedeki mazlumlara briketten inşa edilecek her biri 25 metrekarelik 'Tebessüm Evleri'ni teslim edecek ve onların barınma ihtiyaçlarını karşılayacağız" dedi.