Gündem

Sağlık Çalışanlarına Destek

  • 17.04.2020
  • Haber

Yıllardır hem yurt içinde hem de yurt dışında on binlerce insanın tebessümüne vesile olan Tebessüm Derneği, fedakârca çalışan sağlık çalışanlarımıza teşekkür etmek için Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ziyaret gerçekleştirdi.

Ülkemizde koronavirüse (Covid-19) karşı yoğun mesai harcayan sağlık çalışanlarına vatandaşlardan ve sivil toplum kuruluşlardan destek sürüyor. Tebessüm Derneği Kadın Kolları’nın evlerinde hazırladığı ikramlar, koronavirüs (Covid-19) hastalarının yoğun olarak tedavi gördüğü referans hastanelerden biri olan Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hastalara hizmet veren Moleküler Mikrobiyoloji laboratuvarındaki sağlık çalışanlarına sunuldu.

Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı ve Moleküler Mikrobiyoloji Laboratuvarı Sorumlu Doktoru Dr. Şemsinur Karabela, “Dünyanın geçmekte olduğu bu zor günlerde en büyük yükü sağlık çalışanları yüklenmiş durumda. İnsanlara tebessüm ettirme amacında olan derneğinizin sağlık çalışanlarımıza göstermiş olduğu ilgi ve hazırlamış olduğu paketler için sizlere çok teşekkür ediyoruz. Bizlere getirdiğiniz bu ikramların içinden çıkan, kendileri küçük fakat yüreği kocaman olan çocukların yaptığı resimler ve yazdıkları notlar üzerimizdeki bütün yorgunluğu aldı. Sağlık çalışanları olarak vatandaşlarımızın her zaman yanında olduğumuzu belirtiyor ve bu süreçte mümkün olabildiğince evde kalmalarını önemle rica ediyoruz” dedi.