Gündem

Yemen, Arakan ve Pakistan’da Tebessüm İftarları

  • 19.04.2021
  • YARDIM

"Ramazan'da Paylaşarak Bir Oluruz" sloganıyla başladığımız Ramazan Çalışmalarının duraklarından biri savaşın vurduğu Yemen, biri Budist Myanmar rejiminin katliamından kaçan Arakanlı müslümanlar, bir diğeri kardeş coğrafyamız Pakstan.

Yıllardır iç savaşın içerisinde yaşayan, çocukların açlıktan hayatını kaybettiği Yemen. Ramazan Ayı'nda Yemen'de İftar Yemeği dağıtımı gerçekleştirerek bu yokluğa az da olsa çare olmaya gayret ediyoruz.

Gönül coğrafyamızda kanayan yaralarımızdan biri Arakan. Myanmar'ın katliamından kaçarak Bangladeş topraklarına sığınan ve burada kurulan mülteci çadırlarında büyük acılar ve yokluklar içerisinde yaşayan Rohingya Müslümanları için her akşam iftar sofraları kuruyor ve yalnız olmadıklarını hissettirmeye çalışıyoruz.

Diğer tarafta depremler, seller gibi bir çok badire atlatan kardeş ülke Pakistan. Asya'nın geri kalmışlığından ve İslam dünyasının yaşadığı mazlumiyetten payını fazlasıyla alan Pakistanlı kardeşlerimize hem iftar yemeği dağıtımı gerçekleştiriyor hem de kardeşliğimizi bu vesileyle bir kez daha hatırlıyor ve hatırlatıyoruz.

Yetimhanelerde, yoksulluğun kol gezdiği sokaklarda, mülteci çadırlarında sizlerin yardımlarıyla oluşturduğumuz iftar yemeği dağıtımlarımızı Ramazan Ayı boyunca sürdereceğiz.