ADAK - AKİKA - ŞÜKÜR - SADAKA KURBANI

12 ay boyunca Adak, Sadaka, Akika, Şükür ve Sadaka kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

Tebessüm Derneği olarak; 12 ay boyunca Adak, Sadaka, Akika ve Şükür kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Bize emanet ettiğiniz kurban bağışlarınızı Afrika’da ve Türkiye'de ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. 

Yurt Dışı Küçük Baş Kurban Bedeli 2000 TL’dir.
Yurt İçi Küçük Baş Kurban Bedeli 6750 TL’dir. 

Kurbanımın kesildiğine dair video gönderiyor musunuz?

Kurban kesimlerimizin video kayıtları yapılmaktadır. Ortalama 10 gün içerisinde belirttikleri kurban sahibine ait telefon numaralarına WhatsApp üzerinden video olarak gönderilmektedir.

Adak Kurban Kesmenin Hükmü Nedir?

Kurban adayan kişinin kurban kesmesi vaciptir. Eğer kişi bu adağı, bir şartın gerçekleşmesine bağlamışsa bu şart gerçekleşince kesmesi gerekir. Adak kurbanının etinden adak sahibi, eşi, usûl ve fürûu (neslinden geldiği ana, baba, dede ve nineleri ile kendi neslinden gelen çocukları ve torunları) yiyemeyeceği gibi, bunların dışında kalıp zengin olanlar da yiyemez.

Kurbanım Kimin Adına Kesilir?

Kurbanı ister kendi adınıza, isterseniz de sizin üzerinizde vekaleti bulunan bir tanıdığınız adına kestirebilirsiniz. Bağış esnasında vereceğiniz vekalet doğrultusunda kurbanlarınız derneğimiz tarafından bildirilen hisse sahibi ya da sahipleri adına kesilecek ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılacaktır.

Teşekkür Ederiz

Bağışlarınız, dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürüyor.
x