Kurbanın Tebessüm Olsun
 

2024 Yurt Dışı Vacip Kurban Bağışı

Kurban dayanışmanın ve paylaşmanın simgesidir. Bereketinin ve lezzetinin sırrı ise paylaşılmasında gizlidir. Çorak topraklarda, iyiliğe susamış gönüllerde, hatırlanmaya dair bir umut bekleyen yüzlerde, sıcak bir tebessümün hissedarı ol! 

“Kurbanın Tebessüm Olsun” sloganı ile bu yıl da yurtdışında kurban bağışlarınızı mazlum coğrafyalardaki kardeşlerimize ulaştırmaya devam ediyoruz. Kurban vekâletlerinizi alan gönüllülerimiz yüklendikleri büyük vazife ile kurban kesimlerini gerçekleştirmektedir. Kesilen kurban etleri ihtiyaç sahiplerine, dağıtılmaktadır. Vekalet usulüyle bağışlanan kurbanların, bağışçıların ismi okunarak çekilen kesim görüntülerini, bayram sonrasında SMS veya Whatsapp aracılığı ile tüm bağışçılarımıza ulaştırıyoruz. 

Yurt Dışı ve Yurt İçi Kurban Fiyatı Ne Kadar?

Bu yıl 10 ülkede kurban organizasyonu gerçekleştiriyoruz. 2024 Kurban organizasyonunda 
Yurt Dışı Hisse Bedeli 3500 TL’dir. 
Yurt İçi Kurban Bedeli 11000 TL’dir.

2024 Kurban organizasyonunda  Yurt Dışı Hisse Bedeli 3500 TL’dir.  Yurt İçi Kurban Bedeli 11000 TL’dir.

Kurban hisse ücretinden; döviz kuru farkları, organizasyon, dağıtım ve lojistik vb. masraflardan yapılan tasarruf neticesinde arta kalan miktarlar derneğimizin giderlerinde kullanılmaktadır.

Nasıl Kurban Bağışı Yapabilirim? 

Kurban bağışınızı tebessum.org.tr sitesinden online olarak, ilgili hesap numaralarına EFT/havale yoluyla, dernek merkezimizden ya da 0216 443 4331 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alarak yapabilir, Whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Afrika’da bir tebessüm olabilirsiniz. 

Nasıl Kurban Bağışı Yapabilirim?
Türkiye Kurban, Nijer, Çad, Tanzanya, Somali, Mali, Uganda, Togo, Benin, Mozambik Yurt dışı kurban

Kurban Organizasyonu Nasıl Yapılıyor? 

Kurban bağışı için derneğimize ulaşan bağışçılarımızın iletişim bilgileri, hissedar bilgileri ve vekaletleri alınarak sistemimize ekleniyor. Önceden belirlediğimiz ülkelerde derneğimiz hayvanların alımını ve kesimi yapılacak bölgelere sevkini gerçekleştiriyor. Bayramdan yaklaşık bir hafta önce yurt dışına giden ekiplerimiz kesimi yapılacak olan hayvanların İslami kontrollerini yaparak kesime uygun zemini oluşturuyorlar. 

Ekiplerimiz Bayram günü bayram namazından sonra, önceden belirlenmiş yerlere giderek video çekimi eşliğinde vekalet usulüyle 1 büyükbaş hayvana 7 hisse olacak şekilde bağışçılarımızın isimlerini okuyarak kurban kesimlerini gerçekleştiriyorlar. Kurban kesimi sonrasında kasaplar profesyonel olarak yüzme ve parçalama işlemlerini gerçekleştiriyor. Parçalanan etler bir noktada toplanarak karıştırılıyor ve 10-12 kg arasında, aile nüfusuna göre adil bir şekilde ekiplerimiz tarafından dağıtımı gerçekleştiriliyor. 

Kurban Organizasyonu Nasıl Yapılıyor?

Bağışçılar Nasıl Bilgilendiriliyor? 

Bayramın 1. günü ve 2. günü kesilen hayvanların listesi ekiplerimiz tarafından merkezimize ulaştırılıyor. Kurbanı kesilen bağışçılarımıza kısa mesaj ile “Kurbanınız kesilmiştir, Şükür namazınızı eda edebilirsiniz” mesajı gönderiliyor. Ekiplerimiz Türkiye'ye kesim videolarını gönderdikten sonra bütün bağışçılarımıza isimlerinin okunduğu kurban kesim videosu Whatsapp aracılığı ile gönderiliyor. 

kurban kesim videosu Whatsapp aracılığı ile gönderiliyor.

Teşekkür Ederiz

Bağışlarınız, dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürüyor.
x