2024 KURBANLIK HİSSE FİYATI BELLİ OLDU

Tebessüm Derneği, 2024 yılı yurt dışı hisse bedelinin 3.500 TL, yurt içi kurban bedelinin 11000 TL olduğunu açıkladı.

Bu yıl Çad, Nijer, Tanzanya, Mali, Uganda, Somali, Mozambik, Togo, Benin ve Türkiye’de kurban kesimleri olacaktır.

Kurban bağışınızı 
www.tebessum.org.tr sitesinden online olarak, ilgili hesap numaralarına EFT/havale yoluyla, şube merkezlerinden ya da 0216 443 4331 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alarak yapabilirsiniz.

BAĞIŞÇILAR NASIL BİLGİLENDİRİLİYOR?

Bayramın 1. günü ve 2. günü kurbanlar kesildikten sonra bağışçılarımıza kısa mesaj ile “Kurbanınız kesilmiştir, Şükür namazınızı eda edebilirsiniz” mesajı gönderiliyor. Ekiplerimiz tarafından hissedar isimleri okunarak kesimleri tamamlanan kurban videoları SMS veya Whatsapp aracılığı ile gönderiliyor.

 Kurban Bağışı Yapmak İçin Tıklayınız 

Devamını Oku...

İSTANBUL İMSAKİYESİ 2024

İSTANBUL İFTAR VAKTİ SAAT KAÇTA?

İstanbul iftar vakti için 30 günlük iftar saatleri bu sayfada yayınlandı. Ramazan ayının bereketinden faydalanmak, Yüce Allah'ın rızasını kazanmak için oruç tutacağımız 11 Ayın Sultanı geldi çattı! Sahur ile iftar saati arasını oruçla geçirerek sabrı öğrendiğimiz, iftardan sahura değin şükrü tattığımız bu kıymetli ayda ibadetle ve duayla Yüce Allah'a sığınacağız. Bu noktada oruçlarımızı açacağımız mübarek ayda 2024 Ramazan İmsakiyesi yol gösterici olacak.

İSTANBUL SAHUR (İMSAK) VAKTİ SAAT KAÇTA?

İstanbul sahur vakti oruca hazırlık yaptığımız ve niyet ettiğimiz zaman dilimidir. Ramazan ayı boyunca sabah ezanı ile imsak vakti saat kaçta okunacak, sahur ne zaman bitecek, sahur saat kaçta gibi sorular yanıt aramaktadır. İbadetini eksiksiz yerine getirmek isteyenler, imsak vakti ve sahur saati bilgilerini bu sayfadan öğrenebilir. İstanbul imsak vakti bilgisi için sabah.com.tr'yi takip edin.

İSTANBUL TERAVİH NAMAZI SAAT KAÇTA?

Teravih, Ramazan aylarında hem evde hemde camide kılınabilen bir namazdır. Yatsı ezanın ardından yatsı namazlarından sonra kılınmaktadır. Yaşadığınız ilin teravih namazı saati için imsakiye takvimine göz atabilirsiniz.

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Ramazan Bayramı 10 Nisan 2024 Çarşamba günü başlayacak ve 12 Nisan 2024 Cuma günü sona erecek.

Devamını Oku...

Ramazan Paylaşmaktır!

11 ayın sultanı paylaşmanın, kardeşliğin ve iyiliğin mevsimi Ramazan ayı geldi. Bu Ramazan’da zekat, fitre ve fidyelerinizi ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor, kumanyalar dağıtıyor, medreselerde iftarlar veriyor, Gazze'deki kardeşlerimize iftarlar vererek destek oluyoruz. Sizler de bu hayır yolculuğuna katılarak yüzlerde tebessüm olabilirsiniz. Ramazan paylaşınca güzel.

Fitre ve Zekat
Kalpten kalbe bir Ramazan ile paylaşmanın gücüyle, Fitre (130 TL) ve Zekatınız ihtiyaç sahiplerine tebessüm olsun.
 Fitre ve Zekat Bağışınız İçin Tıklayınız 

Kumanya
Yurt içindeki ve deprem bölgesindeki ihtiyaç sahibi ailelerimize kumanyalar ulaştırıyoruz. Kumanya paylaşmanın simgesidir. Bir kumanya bin tebessüm olsun! Kumanya 500 TL
 Kumanya Bağışınız İçin Tıklayınız 

Gazze İftarı
Birliğe, beraberliğe, yardımlaşmaya ve kardeşliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde; savaşın ve zorlukların gölgesinde yaşam mücadelesi veren Gazze'deki kardeşlerimize Ramazan ayı boyunca iftar sofraları kuruyoruz. Bir kişilik iftar bedeli 200 TL
 Gazze İftar Bağışınız İçin Tıklayınız 

Somali - Yemen İftarı
Bu mübarek Ramazan ayında, Somali ve Yemen'de yaşayan ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin sofralarında bir araya geliyoruz. Bağışlarınızla, Ramazan ayı boyunca Somali ve Yemen'deki ailelere her gün sıcak iftar yemekleri ulaştırarak onların yüzlerine tebessüm olmayı amaçlıyoruz. Somali - Yemen bir kişilik iftar bedeli 150 TL
 Somali - Yemen İftar Bağışınız İçin Tıklayınız 

Medrese İftarı
Ramazan ayında verdiğimiz iftar yemeği organizasyonları ile Afrika’da günlerce sıcak yemek bulamayan bir yavrucakların sofrasına aş ulaştırırken gönüllerde tebessüm olmayı amaçlıyoruz. Başta yetimhane ve medreseler olmak üzere yoksulluk ve ihtiyacın yoğun yaşandığı Afrika'da Çad, Tanzanya ve Mali'de iftar organizasyonları ile kardeşlerimizin sofralarına aş ulaştırırken gönüllere dokunmayı hedefliyoruz. 30 kişilik medrese iftarı (Çad - Tanzanya - Mali) 4000 TL
 Medrese İftar Bağışınız İçin Tıklayınız 
 

Devamını Oku...

KURBAN BAĞIŞI VE FİYATLARI

ADAK - AKİKA - ŞÜKÜR - SADAKA KURBANI

12 ay boyunca Adak, Sadaka, Akika, Şükür ve Sadaka kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

Tebessüm Derneği olarak; 12 ay boyunca Adak, Sadaka, Akika ve Şükür kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Bize emanet ettiğiniz kurban bağışlarınızı Afrika’da ve Türkiye'de ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. 

Yurt Dışı Küçük Baş Kurban Bedeli 2500 TL’dir.
Yurt İçi Küçük Baş Kurban Bedeli 6750 TL’dir. 

Kurbanımın Kesildiğine Dair Video Gönderiyor Musunuz?

Kurban kesimlerimizin video kayıtları yapılmaktadır. Ortalama 10 gün içerisinde belirttikleri kurban sahibine ait telefon numaralarına WhatsApp üzerinden video olarak gönderilmektedir.

Adak Kurban Kesmenin Hükmü Nedir?

Kurban adayan kişinin kurban kesmesi vaciptir. Eğer kişi bu adağı, bir şartın gerçekleşmesine bağlamışsa bu şart gerçekleşince kesmesi gerekir. Adak kurbanının etinden adak sahibi, eşi, usûl ve fürûu (neslinden geldiği ana, baba, dede ve nineleri ile kendi neslinden gelen çocukları ve torunları) yiyemeyeceği gibi, bunların dışında kalıp zengin olanlar da yiyemez.

Kurbanım Kimin Adına Kesilir?

Kurbanı ister kendi adınıza, isterseniz de sizin üzerinizde vekaleti bulunan bir tanıdığınız adına kestirebilirsiniz. Bağış esnasında vereceğiniz vekalet doğrultusunda kurbanlarınız derneğimiz tarafından bildirilen hisse sahibi ya da sahipleri adına kesilecek ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılacaktır.

 Kurban Bağışı Yapmak İçin Tıklayınız 

Devamını Oku...

AFRİKA ÇAD'A İYİLİK YOLCULUĞU

Afrika Çad'a İyilik Yolculuğu: 1-13 Kasım

Tebessüm Derneği olarak, yardıma muhtaç insanların hayatına dokunmak için yola çıkıyoruz. Bu kez, 1-13 Kasım tarihleri arasında Afrika Çad'a gerçekleştireceğimiz yardım yolculuğu ile, bölgede ihtiyaç sahiplerinin hayatlarını iyileştirerek bir dizi projeyi hayata geçireceğiz.

Gerçekleştireceğimiz projelerimiz, su kuyusu açılışları, süt keçisi dağıtımları, adak akika kurban kesimleri, katarakt ameliyatları ve yetimhane yemekleri gibi önemli projeler yer almaktadır.

1. Su Kuyusu Açılışları:

Tebessüm Derneği olarak bu güne kadar bölgede yüzlerce su kuyusu açtık. Su sorununa kalıcı bir çözüm olan su kuyusu kuyuları bölgede yaşam mücadelesi veren insanların en temel ihtiyaçlarından biridir. Sizler de desteklerinizle temiz ve sağlıklı içme suyu sağlanmasına yardımcı olabilirsiniz, Su kuyusu toplam bedeli 2000 Euro, hisse bedeli ise 500 TL'dir.

2. Süt Keçisi Dağıtımları:

İhtiyaç sahibi ailelere beşer adet süt keçisi dağıtarak, ailelerin sürdürülebilir bir gelir kaynağı elde etmelerini ve yaşam standartlarını artırmalarını amaçlamaktayız. Bir adet süt keçisi 2500 TL.

3. Adak Akika Kurban Kesimleri:

Tebessüm Derneği olarak; 12 ay boyunca Adak, Sadaka, Akika ve Şükür kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Kurban bedeli 2000 TL.

4. Katarakt Ameliyatları:

Katarakt, bölgede yaygın bir sağlık sorunu. Tebessüm Derneği olarak, katarakt ameliyatları düzenleyerek görme sorunu yaşayan insanların hayatlarını kolaylaştırmayı ve yaşam kalitelerini artırmayı hedefliyoruz. Katarakt ameliyat bedeli 3500 TL.

5. Yetimhane Yemekleri:

Yetimhane ve medreselerdeki çocuklara özel yemekler düzenleyerek, onlara güzel anlar yaşamayı amaçlıyoruz. Bir kişilik yemek bedeli 100 TL.

Bu projelerle, Tebessüm Derneği olarak Afrika Çad'da ihtiyaç sahiplerine yardım etmeyi ve onlara tebessüm olmayı amaçlıyoruz. Yaşamı iyileştirmek, insanlara umut aşılamak ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için çaba göstermeye devam edeceğiz. Sizler de projelerimize destek olarak tebessüm olabilirsiniz.

ONİLİNE BAĞIŞ

Devamını Oku...

TEBESSÜM DERNEGİ, DEPREMZEDELERE YARDIM ULAŞTIRIYOR

Tebessüm Derneği, Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Malatya ve depremden etkilenen bölgelerde 50 araç, 200 personel ve gönüllüyle faaliyet gösteren dernek, sıcak yemek, powerbank, giyim, bebek seti, kadın seti, erkek seti, hijyen seti ve çocuk seti dağıtımları yapıyor.

Tebessüm Derneği, 06 Şubat Pazartesi gününden beri sahada aktif olarak çalışmalarına devam ediyor. Sahadaki ekiplerinden aldığı bilgilere göre yardım çalışmalarına yön veren Tebessüm Derneği en çok ihtiyaç duyulan yardım malzemelerini temin ederek bölgede dağıtımlarını yapıyor. 25 adet 4x4 araçlar ile en ücra bölgelerde bulanan köylere kadar gidip, yardım malzemeleri ulaştırıyorlar. Dernek yetkilileri bu günlerde en acil olan ihtiyaçların başında deprem zedelerin kişisel ihtiyaçları olduğunu belirtiyor. Kadınlar ve bebekler bölgede en çok yardıma ihtiyaç duyanlardan. Tebessüm Derneği hazırladığı bebek setleri ve kadın setleriyle bölgedeki ihtiyacı karşılamak için çalışmaları devam ediyor.

3 tır bebek seti ve kadın seti.

Tebessüm Derneği’nde gönüllüler tarafından kişiye özel bebek ve kadın setleri hazırlanarak bölgedeki ekiplerimiz tarafından tek tek dağıtıldı. Bu setlerin içinde; bebek setleri (pudra, pişik kremi, mama, bez, biberon, emzik, önlük, tulum, ateş düşürücü, ateş ölçer, ıslak mendil, tırnak makası) ve kadın setleri (başörtü-şal, çorap, iç çamaşırı, içlik, kadın pedi, ıslak mendil, ağrı kesici, powerbank) dağıtımları yapılmaya devam ediliyor. İlave olarak gönderilecek tırlarla hızı bir şekilde daha çok kandın ve çocukların ihtiyaçlar giderilmeye devam edilecek. Dernek yetkilileri deprem bölgelerinde bu setlere çok fazla ihtiyaç olacağını bildirdi.

Depremin ilk gününden bu yana.

Deprem haberini alan Tebessüm Derneği ilk saatlerde hazırlığını yaparak 2 ekibini deprem bölgesine 10 jeneratör, 10 demir kesme makası, işçi eldivenleri ve botları, 10 hilti, matkaplar, gıda ve diğer yardım malzemeleri ile yola çıkardı. Öğlen saatlerinde yola çıkan diğer ekipler depremin birinci günü gece sıcak yemek ve soğuk sandviç dağıtımına başladı. Depremin ikinci gününde bölgeye giden 25 adet 4x4 araçları köylere yardımlar ulaştırmaya başladı. Bölgeye giden tır ve kamyonlar bebek seti, kadın seti, gıda malzemeleri ve diğer yardım malzemelerini Kahramanmaraş’ta ayarlanan deposuna aktarıldı. Kahramanmaraş ve Malatya’da depremin ikinci gününden itibaren günlük 5000 kişiye sıcak yemek ikramında bulunmaya devam ediyor. Depremin ilk gününden bu yana powerbank seferberliği kampanyası ile binlerce powerbank dağıtımı yapıldı ve yapılmaya devam ediliyor. Kahramanmaraş’taki depoda yer alan tüm yardım malzemeleri deprem bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine dağıtımına devam ediliyor. 

Devamını Oku...