AFRİKA ÇAD'A İYİLİK YOLCULUĞU

Afrika Çad'a İyilik Yolculuğu: 1-13 Kasım

Tebessüm Derneği olarak, yardıma muhtaç insanların hayatına dokunmak için yola çıkıyoruz. Bu kez, 1-13 Kasım tarihleri arasında Afrika Çad'a gerçekleştireceğimiz yardım yolculuğu ile, bölgede ihtiyaç sahiplerinin hayatlarını iyileştirerek bir dizi projeyi hayata geçireceğiz.

Gerçekleştireceğimiz projelerimiz, su kuyusu açılışları, süt keçisi dağıtımları, adak akika kurban kesimleri, katarakt ameliyatları ve yetimhane yemekleri gibi önemli projeler yer almaktadır.

1. Su Kuyusu Açılışları:

Tebessüm Derneği olarak bu güne kadar bölgede yüzlerce su kuyusu açtık. Su sorununa kalıcı bir çözüm olan su kuyusu kuyuları bölgede yaşam mücadelesi veren insanların en temel ihtiyaçlarından biridir. Sizler de desteklerinizle temiz ve sağlıklı içme suyu sağlanmasına yardımcı olabilirsiniz, Su kuyusu toplam bedeli 2000 Euro, hisse bedeli ise 500 TL'dir.

2. Süt Keçisi Dağıtımları:

İhtiyaç sahibi ailelere beşer adet süt keçisi dağıtarak, ailelerin sürdürülebilir bir gelir kaynağı elde etmelerini ve yaşam standartlarını artırmalarını amaçlamaktayız. Bir adet süt keçisi 2500 TL.

3. Adak Akika Kurban Kesimleri:

Tebessüm Derneği olarak; 12 ay boyunca Adak, Sadaka, Akika ve Şükür kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Kurban bedeli 2000 TL.

4. Katarakt Ameliyatları:

Katarakt, bölgede yaygın bir sağlık sorunu. Tebessüm Derneği olarak, katarakt ameliyatları düzenleyerek görme sorunu yaşayan insanların hayatlarını kolaylaştırmayı ve yaşam kalitelerini artırmayı hedefliyoruz. Katarakt ameliyat bedeli 3500 TL.

5. Yetimhane Yemekleri:

Yetimhane ve medreselerdeki çocuklara özel yemekler düzenleyerek, onlara güzel anlar yaşamayı amaçlıyoruz. Bir kişilik yemek bedeli 100 TL.

Bu projelerle, Tebessüm Derneği olarak Afrika Çad'da ihtiyaç sahiplerine yardım etmeyi ve onlara tebessüm olmayı amaçlıyoruz. Yaşamı iyileştirmek, insanlara umut aşılamak ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için çaba göstermeye devam edeceğiz. Sizler de projelerimize destek olarak tebessüm olabilirsiniz.

ONİLİNE BAĞIŞ

Devamını Oku...

TEBESSÜM DERNEGİ, DEPREMZEDELERE YARDIM ULAŞTIRIYOR

Tebessüm Derneği, Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Malatya ve depremden etkilenen bölgelerde 50 araç, 200 personel ve gönüllüyle faaliyet gösteren dernek, sıcak yemek, powerbank, giyim, bebek seti, kadın seti, erkek seti, hijyen seti ve çocuk seti dağıtımları yapıyor.

Tebessüm Derneği, 06 Şubat Pazartesi gününden beri sahada aktif olarak çalışmalarına devam ediyor. Sahadaki ekiplerinden aldığı bilgilere göre yardım çalışmalarına yön veren Tebessüm Derneği en çok ihtiyaç duyulan yardım malzemelerini temin ederek bölgede dağıtımlarını yapıyor. 25 adet 4x4 araçlar ile en ücra bölgelerde bulanan köylere kadar gidip, yardım malzemeleri ulaştırıyorlar. Dernek yetkilileri bu günlerde en acil olan ihtiyaçların başında deprem zedelerin kişisel ihtiyaçları olduğunu belirtiyor. Kadınlar ve bebekler bölgede en çok yardıma ihtiyaç duyanlardan. Tebessüm Derneği hazırladığı bebek setleri ve kadın setleriyle bölgedeki ihtiyacı karşılamak için çalışmaları devam ediyor.

3 tır bebek seti ve kadın seti.

Tebessüm Derneği’nde gönüllüler tarafından kişiye özel bebek ve kadın setleri hazırlanarak bölgedeki ekiplerimiz tarafından tek tek dağıtıldı. Bu setlerin içinde; bebek setleri (pudra, pişik kremi, mama, bez, biberon, emzik, önlük, tulum, ateş düşürücü, ateş ölçer, ıslak mendil, tırnak makası) ve kadın setleri (başörtü-şal, çorap, iç çamaşırı, içlik, kadın pedi, ıslak mendil, ağrı kesici, powerbank) dağıtımları yapılmaya devam ediliyor. İlave olarak gönderilecek tırlarla hızı bir şekilde daha çok kandın ve çocukların ihtiyaçlar giderilmeye devam edilecek. Dernek yetkilileri deprem bölgelerinde bu setlere çok fazla ihtiyaç olacağını bildirdi.

Depremin ilk gününden bu yana.

Deprem haberini alan Tebessüm Derneği ilk saatlerde hazırlığını yaparak 2 ekibini deprem bölgesine 10 jeneratör, 10 demir kesme makası, işçi eldivenleri ve botları, 10 hilti, matkaplar, gıda ve diğer yardım malzemeleri ile yola çıkardı. Öğlen saatlerinde yola çıkan diğer ekipler depremin birinci günü gece sıcak yemek ve soğuk sandviç dağıtımına başladı. Depremin ikinci gününde bölgeye giden 25 adet 4x4 araçları köylere yardımlar ulaştırmaya başladı. Bölgeye giden tır ve kamyonlar bebek seti, kadın seti, gıda malzemeleri ve diğer yardım malzemelerini Kahramanmaraş’ta ayarlanan deposuna aktarıldı. Kahramanmaraş ve Malatya’da depremin ikinci gününden itibaren günlük 5000 kişiye sıcak yemek ikramında bulunmaya devam ediyor. Depremin ilk gününden bu yana powerbank seferberliği kampanyası ile binlerce powerbank dağıtımı yapıldı ve yapılmaya devam ediliyor. Kahramanmaraş’taki depoda yer alan tüm yardım malzemeleri deprem bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine dağıtımına devam ediliyor. 

Devamını Oku...