AFRİKA ÇAD'A İYİLİK YOLCULUĞU

Afrika Çad'a İyilik Yolculuğu: 1-13 Kasım

Tebessüm Derneği olarak, yardıma muhtaç insanların hayatına dokunmak için yola çıkıyoruz. Bu kez, 1-13 Kasım tarihleri arasında Afrika Çad'a gerçekleştireceğimiz yardım yolculuğu ile, bölgede ihtiyaç sahiplerinin hayatlarını iyileştirerek bir dizi projeyi hayata geçireceğiz.

Gerçekleştireceğimiz projelerimiz, su kuyusu açılışları, süt keçisi dağıtımları, adak akika kurban kesimleri, katarakt ameliyatları ve yetimhane yemekleri gibi önemli projeler yer almaktadır.

1. Su Kuyusu Açılışları:

Tebessüm Derneği olarak bu güne kadar bölgede yüzlerce su kuyusu açtık. Su sorununa kalıcı bir çözüm olan su kuyusu kuyuları bölgede yaşam mücadelesi veren insanların en temel ihtiyaçlarından biridir. Sizler de desteklerinizle temiz ve sağlıklı içme suyu sağlanmasına yardımcı olabilirsiniz, Su kuyusu toplam bedeli 2000 Euro, hisse bedeli ise 500 TL'dir.

2. Süt Keçisi Dağıtımları:

İhtiyaç sahibi ailelere beşer adet süt keçisi dağıtarak, ailelerin sürdürülebilir bir gelir kaynağı elde etmelerini ve yaşam standartlarını artırmalarını amaçlamaktayız. Bir adet süt keçisi 2500 TL.

3. Adak Akika Kurban Kesimleri:

Tebessüm Derneği olarak; 12 ay boyunca Adak, Sadaka, Akika ve Şükür kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Kurban bedeli 2000 TL.

4. Katarakt Ameliyatları:

Katarakt, bölgede yaygın bir sağlık sorunu. Tebessüm Derneği olarak, katarakt ameliyatları düzenleyerek görme sorunu yaşayan insanların hayatlarını kolaylaştırmayı ve yaşam kalitelerini artırmayı hedefliyoruz. Katarakt ameliyat bedeli 3500 TL.

5. Yetimhane Yemekleri:

Yetimhane ve medreselerdeki çocuklara özel yemekler düzenleyerek, onlara güzel anlar yaşamayı amaçlıyoruz. Bir kişilik yemek bedeli 100 TL.

Bu projelerle, Tebessüm Derneği olarak Afrika Çad'da ihtiyaç sahiplerine yardım etmeyi ve onlara tebessüm olmayı amaçlıyoruz. Yaşamı iyileştirmek, insanlara umut aşılamak ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için çaba göstermeye devam edeceğiz. Sizler de projelerimize destek olarak tebessüm olabilirsiniz.

ONİLİNE BAĞIŞ

Afrika
DİĞER HABERLER